HerbasŠiaulių apygardos teismai

Informacija, naujienos

Šiaulių apylinkės teismo pastato atidarymo iškilmės – su šypsenomis ir ašaromis (0)
2017-11-10
 

Vakar vykusiose Šiaulių apylinkės teismo atidarymo iškilmėse buvo galima pajausti tiek džiugesį, tiek liūdesio kartėlį. Teisės sistemoje dirbantys asmenys iki šiol jaučia nuoskaudą, kad paskutiniais metų mėnesiais tenka bristi į skolas dėl pinigų atlyginimams trūkumo.

Turi kuo didžiuotis 
Perkirpus simbolinę atidarymo juostą, Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Gema Janušienė sakė tikinti, kad tai džiugus istorinis įvykis.

„Po įvykusios mažosios teismų reformos, pagaliau įsikėlėme į naują pastatą. Tikimės, kad šituose naujuose rūmuose vyks sklandus, darnus darbas, malonus bendradarbiavimas“, – vylėsi G. Janušienė.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus taip pat panoro matyti tik teigiamus aspektus. Jis atkreipė dėmesį, kad Šiaulių mieste, regione daugėja darbo vietų, mažėja nedarbas, įsteigiama daugiau įmonių, auga eksportas ir atmosfera tampa labiau optimistinė.

„Džiaugiuosi, kad į šią optimistinę natą darniai įsilieja teisingumo sistemoje vykstantys pokyčiai, kuriuos vis dažniau inspiruoja iniciatyvos, ateinančios iš Šiaulių regiono. Taip pat džiugu, kad į teisinės minties pokytį įsilieja ir infrastruktūriniai pokyčiai, kurie yra svarbūs ne tik Lietuvos teisėjų bendruomenei, bet ir visai visuomenei“, – gražių žodžių negailėjo R. Norkus.

Jo nuomone, naujasis pastatas galbūt ir nepasižymi išskirtine architektūra, bet čia šviesu, erdvu, tvarkinga ir yra visko, ko reikia darniam darbui.

Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė kalbėjo, kad savo kadenciją baigianti teismų vadovybė turi kuo didžiuotis.

„Šiandien, kai teismų vadovybė baigia savo kadenciją, galima didžiuotis jų prasminga kadencija, nes nuveiktas toks darbas, kuris įprasmina visą penkerių metų darbą. Tenka palinkėti, kad ta dvasia, kuri yra jaučiama šiandien, lydėtų ir visą likusį laiką“, – linkėjo R. Svetikaitė.

Jaučia gėdą už valstybę 
Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius atviravo, kad apsilankius naujajame Šiaulių apylinkės teisme užvaldo neapsakomas džiaugsmas ir liūdesys. Kvietė visus dirbančius teismų sistemoje užauginti savyje teisingumo šventovę, nes tik teisingumo šventovė gali žmonėms suteikti prasmę ir padėti atrasti taip ieškomą teisingumą.

„Turėkime vilties, kad tas džiaugsmas, kuris šiandien aplankė Šiaulių apylinkės teismą ir visą teismų sistemą, aplankytų ir kitus teismus, kur dėl prastų sąlygų vargsta ne tik ten dirbantys asmenys, bet ir tie, kurie ateina į teismą ieškoti teisingumo“, – lygino V. Kursevičius.

Jis išreiškė susirūpinimą ir dėl siekio nužeminti teisės sistemoje dirbančius darbuotojus ir apskritai visą Lietuvoje veikiančią teisės sistemą. Anot jo, parodant tik blogąsias puses neatskleidžiamas didžiulis darbas, kurį atlieka visi teismų darbuotojai.

„Man kartais gėda už valstybę, kuriai nereikia teisingumo. Gėda, kad teisėjai, teismų darbuotojai metų gale visada sėdi skolose dėl pinigų atlyginimams trūkumo. Belieka tik tikėtis, kad persikėlimas į naujas patalpas visiems žmonėms atneš naują viltį, džiugesį ir šypseną“, – savo požiūrį išsakė V. Kursevičius.

Lietuvos Respublikos Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Liudas Sabatauskas pritarė, kad kiekvienas, dirbantis teismų sistemoje, turi turėti savo teisingumo šventovę ir nenuvilti žmonių lūkesčių. Jis vylėsi, kad bus sulaukta dienos, kai lietuviai pradės tikėti, jog iš valstybės galima sulaukti teisingumo ir džiaugsis būdami Lietuvos piliečiais. Vis dėlto kol kas tokio tikėjimo nematyti lietuvių širdyse, liūdna, kad teisingumo nesulaukia ir patys teisėjai.

„Situacija, kai teismų sistemoje lapkričio mėnesį pradeda trūkti pinigų, iš tiesų yra nenormali. Gėda pasakyti, kad Lietuvos valstybė numato ne dvylikos, bet dešimties mėnesių biudžetą. Tikimės, kad netrukus situacija pasikeis ir bus persvarstytas siūlymas dėl trūkstamo finansų dalies grąžinimo”, – vilties neprarado L. Sabatauskas.

 
Informaciją atnaujino: Šiaulių apygardos teismas
Informacija atnaujinta: 2017-11-10 15:36
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

TEISMO DARBO LAIKAS

I-IV  8.00 - 17.00 val.

V      8.00 - 15.45 val.

Pietų pertrauka
12.00 - 12.45 val.

Dokumentai priimami:
II,III,IV 8.00 - 17.00 be pietų pertraukos.
I 8.00 - 17.00 pietų pertrauka 12.00 - 12.45
V 8.00 - 15.45 pietų pertrauka 12.00 - 12.45 

 

ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMAS
Biudžetinė įstaiga 

Dvaro g. 83
LT-76299 Šiauliai
Telefonas. (8 652) 16037
Faksas. (8 41) 524 755
El. paštas: siauliu.apygardos@teismas.lt

 

El. paštas TIK ikiteisminio tyrimo dokumentams:

ibps.siauliu.apyg@teismas.lt 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 193343535

Atstovas ryšiams su visuomene

Vytautas Jončas

Mob. tel.: 8-673-16371

El. p.: vytautas.joncas@teismas.lt

Pareiškimai dėl bankroto bylos iškėlimo

Teismų pranešimai

Teismų intranetas

LITEKO tvarkaraščių paieška

LITEKO sprendimų paieška

Teismo įsakymo elektroninio užsakymo sistema

Europos teismų tarybų tinklo apklausa

Nacionalinė teismų administracija

 

NTAkomunikacija YouTube

 

 

 

 

Lietuvos teismai

 
Viso apsilankė:3961218Šiandien:139Dabar naršo:29